У мережі продовжують бути популярними архівні фотокартки Києва. Цього разу користувачів зацікавили світлини Троєщини в 90-ті роки XX ст. Фотокартки масиву опублікував ресурс “Клуб корінного киянина”. Пише apostrophe.ua.
На фотокартках – все ще зовсім пустий масив, без зелених насаджень та особливої інфраструктури: звичайний спальний район того періоду.
Троє́щина – історична місцевість міста Києва на лівому березі Дніпра. Простягається вздовж Десенки (рукав Дніпра) в бік Десни, поблизу урочища Бобровня. Є продовженням Вигурівщини. Вперше місцевість згадується у літопису від 1026 року, тоді тут був розташований заміський князівський палац “Рай”, а також церква Святого Юрія. З 1240 року палац стає заміською резиденцією київських князів.
У XV столітті тут розташовувалось т. зв. “Олелькове городище” – замок київського князя Семена Олельковича.
За деякими версіями, у 1608 або 1609 році село було спалено під час конфлікту між шляхтичами. В тому ж році міський городничий Станіслав Вигура заснував невеликий хутір, з XVII століття ці території згадуються лише як Вигурівщина.
У XVI столітті територія майбутньої Троєщини належала Троїцькому Больницькому монастирю Києво-Печерської Лаври і називалася в документах “ґрунт Троїцький” або “Чурилівщина”.
Троєщина ж вперше згадується як село “Троєтчина” у документах 1670 року.
Місцеві землі постійно були об’єктом суперечок між Троїцьким монастирем та мешканцями сусіднього села Вигурівщина.
З 1764 року — село Київського повіту Київської губернії, з 1782 року — Київського повіту Київського намісництва, з 1796 року — у складі Малоросійської губернії.
З 1802 по 1902 рік вона входила до складу Броварської, а з 1903 по 1923 рік — Микільсько-Слобідської волості Остерського повіту Чернігівської губернії.
У 1923—1927 роках село належало до Броварського, а потім у 1927—1930 роках до Київського району Київського округу. У 1930—1937 роках село входило до складу Київської приміської смуги. У 1937 році було відновлено Броварський район, до якого увійшла Троєщина.
10 травня 1958 року Троєщина і Вигурівщина були об’єднані в один населений пункт під назвою Троєщина.
5 березня 1982 року більша частина колишнього села Вигурівщина було включено до складу міста Києва.
26 серпня 1988 року село Троєщина було включене до складу Києва.
Первісним проєктом житлового масиву Вигурівщина-Троєщина передбачалось знесення села Троєщина, але економічна криза початку 1990-х років та відсутність метро фактично зберегли село від знесення (було знесено лише парний бік Польової вулиці).



Джерело та фото: apostrophe.ua









