Засновник Monobank оприлюднив реальну статистику карткового шахрайства

Українці чи не щодня стають жертвами шахрайства та втрачають власні кошти з банківських рахунків. Засновник Monobank оприлюднив реальну статистику карткового шахрайства та зазначив, що попри надійну систему безпеки, загальна сума втрат клієнтів досить висока. Пише one.ua

Цифровізація принесла у наше життя чимало різноманітних зручностей. Проте з’явились і нові небезпеки. Шахраї практично безперервно вигадують нові способи заволодіння чужими коштами. Тим паче, що цифрові технології дозволяють викрасти солідні суми не виходячи з помешкання. За словами співзасновника  Monobank Олега Гороховського лише від початку березня поточного року сума яку втратили клієнти банку сягнула 111,4 млн грн. Водночас завдяки системі безпеки вдається запобігти 80% спроб викрадення коштів. 

“Подивіться на динаміку шахрайства за нашими картами. Такою інформацією із вами не поділиться жоден банк. І це при тому, що ми досягли космічного рівня протидії. Наші моделі зупиняють більше 80% цього безумства і якби не вони, ці цифри були б утричі-вчетверо вищими”, – зазначив Гороховський.

Фінансист каже що найбільш розповсюдженими методами заволодіння чужих коштів наразі є виманювання даних, фішинг, соціального інжинірингу, псевдобіржі та псевдоброкери або ж просто ненадання товарів та послуг, за які сплатив клієнт. 

Отож, Олег Гороховський наголошує, що населення має підвищувати свою фінансову обізнаність. Адже за нехтування нею часто доводиться платити з власної кишені. 

“Фінансова обізнаність має щепитися як вакцина”, – прокоментував ситуацію співзасновник Monobank.

Експерт також додав що таку “вакцину” від надмірної довірливості щомісяця отримують приблизно 5 000 клієнтів фінустанови. 

“І це дуже схоже на самолікування. А самолікування, як відомо, може бути шкідливим для вашого здоров’я, особливо ментального”, – застеріг Олег Гороховський.

Джерело та фото: one.ua