В Україні виник дефіцит автогазу: ціна на паливо перевищила 39 грн/л

В Україні спостерігаються перебої з постачанням автогазу, що спричинило негативну цінову тенденцію. Громадян попередили про дефіцит палива, пов’язаний з блокуванням польського кордону. Пише top.today.ua

Перебої з автогазом спостерігаються на UPG, MOTTO, Socar, Авантажі та БРСМ. У більшості регіонів зникло пальне на заправках “Привату”. Там, де воно залишилося, вартість злетіла до 39,6 грн.

Директор “Консалтингової групи А-95” Сергій Куюн повідомив, що поки що рано говорити про завершення кризи на вітчизняному ринку автогазу.

Наголошено, що 30% автогазу доставляють газовозами через польський кордон. І величезний обсяг палива одного дня заблокували – замістити його не вдалося.

“Відповідно, ринок почав “підсихати… Була в мене ілюзія, що пік кризи на ринку зрідженого газу ми вже пройшли. Але як свідчить новий моніторинг ситуації, говорити про це ще зарано. Найбільш масово – у половині областей – зник газ у мережі “Привату”, а там, де залишився – 39,6 грн/л”, – нарік аналітик.

Проте ситуація залишається контрольованою. Наразі проводиться об’їзд польського кордону через Словаччину та Румунію, а також орієнтація на залізницю.

Джерело та фото: top.today.ua