В Україні пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: хто отримає виплати

Пенсіонери-чорнобильці в Україні отримають додаткову фінансову підтримку у вигляді щомісячної доплати до пенсії. У проєкті Державного бюджету на 2025 рік передбачено, що ця виплата становитиме 2361 гривню на місяць.

Доплата регулюється положеннями законопроєкту №12000, який визначає механізм підтримки пенсіонерів, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Вона виплачуватиметься виключно під час дії воєнного стану в країні.

Однак отримати ці кошти зможуть не всі пенсіонери. Згідно із законопроєктом, право на доплату мають:

  • пенсіонери, які не працюють;
  • особи, які постійно проживають у зонах відселення;
  • ті, хто проживав або працював у зазначених зонах у період з 1986 по 1993 роки.

Ця ініціатива спрямована на підтримку людей, які найбільше постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи і досі відчувають її вплив.

Законопроєкт має стати важливим кроком у підвищенні соціальної справедливості та захисті вразливих верств населення, які пережили одну з наймасштабніших техногенних катастроф в історії.

Джерело інформації та фото: tsn.