Українські біженці у Польщі продовжують масово втрачати статус UKR

Громадяни України звертаються до Офісу польського омбудсмена із заявами про те, що безпідставно втратили статус UKR. За словами багатьох, вони робили короткі поїздки додому, але при поверненні з’ясовувалося, що вони втрачали право на соціальні виплати та безкоштовну медицину в Польщі. Пише one.ua

Мало того, є чимало українських біженців, які не залишали польську територію, але все одно втратили статус тимчасового захисту. І дізнавалися про це випадково після того, як їм перестали приходити щомісячні виплати.

У зв’язку з отриманням великої кількості скарг від українців Офіс польського омбудсмена підготував нове звернення до уповноваженого уряду Польщі з питань біженців з України. У ньому уповноважений з прав людини просить навести лад і пояснити, на якій підставі польський ZUS припиняє виплати біженцям.

Варто зазначити, що перше подібне звернення було спрямоване ще у березні 2023 року. Тоді відповідь не було отримано.

Джерело та фото: one.ua