В Україні передбачається зменшення кількості університетів з метою раціоналізації системи освіти. Заступник міністра освіти та науки Михайло Вінницький розповів про це у своєму інтерв’ю для “Апострофу”. За його словами, в Україні функціонує близько 160 державних вишів, що, на думку представників відомства, є надмірним для потреб країни. У зв’язку з цим планується оптимізація системи вищої освіти шляхом об’єднання навчальних закладів.
“Деякі з цих закладів за своєю природою мають обмежений контингент. Наприклад, консерваторія ніколи не зможе мати 10 тисяч студентів. Також важливими є університети в малих містах, котрі є центрами науки та культури (наприклад, Глухівський університет чи Острозька академія)”, – зазначив він.
Але великі міста, зокрема, потребують укрупнення навчальних закладів для забезпечення широкого вибору дисциплін, адекватного фінансування освітнього процесу та наукових досліджень. Тому наразі йде процес оптимізації мережі державних університетів.
“В середньому відбувається два злиття щомісяця”, – додав Вінницький.
Також виникають питання стосовно приватних університетів. Ринок сам регулює якість освіти, тому заклади, які не відповідають потребам студентів, втрачають аудиторію та припиняють свою діяльність.
“Варто зазначити, що серед приватних закладів є дуже якісні та престижні університети, відомі в усій країні. До них немає питань. Однак багато із них дійсно не можуть забезпечити якісної освіти”, – зауважив заступник міністра освіти.
Зменшення кількості університетів не зачіпає можливості молоді отримати вищу освіту. Планується прийняття заходів щодо забезпечення студентів можливістю продовжити навчання в інших навчальних закладах.









