Міністерство енергетики України оголосило про ринковий тариф на електроенергію, який становить 7,5 гривень за кіловат-годину. Проте, чи планується підвищення вартості комунальної послуги найближчим часом?
Заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук запевнила, що Україна наразі не експортує електроенергію, що спростовує поширені чутки. Через значний дефіцит в енергосистемі, спричинений російськими обстрілами, неможливо розглядати питання продажу електроенергії за кордон.
Гринчук також нагадала, що новий тариф на світло у 4,32 гривні за кіловат-годину діє з 1 червня 2024 року і до 30 квітня 2025 року. Це рішення було ухвалене Кабміном, і наразі немає планів щодо зміни ціни для побутових споживачів. Чинний тариф покриває лише собівартість виробництва електроенергії двома державними енергокомпаніями – Енергоатомом та Укргідроенерго, а також витрати на передачу, розподіл і постачання електроенергії населенню. Тож до кінця квітня наступного року вартість комунальної послуги залишиться незмінною.
“Ринкова вартість електроенергії становить близько 7,5 грн за кіловат-годину. Таким чином, тариф для населення субсидується державою. Раніше тариф був на рівні 2,64 грн за кіловат-годину, що не покривало значної частки реальної вартості. Але через руйнації енергетичної інфраструктури держава змушена спрямовувати значні кошти на її відновлення, тому не може підтримувати населення в тому ж обсязі, як раніше,” – пояснила Гринчук.
Влада продовжує компенсувати частину тарифу для побутових споживачів завдяки механізму ПСО – спеціальних обов’язків із забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електроенергії.
Світлана Гринчук підкреслила, що вартість електроенергії в Україні залишається однією з найнижчих у Європі, навіть нижчою, ніж у Болгарії, Молдові та Македонії. Збільшені доходи від підвищеного тарифу спрямовуються на ремонт та відновлення енергосистеми.
Заступниця міністра наголосила, що громадяни мають знати правду. Головною причиною обмежень електропостачання в Україні є агресивні дії Росії. До війни Україна мала достатньо енергогенерації і навіть експортувала електроенергію за кордон. Однак, ворог прагне занурити країну у темряву та знищити її енергетичну інфраструктуру.









