У Києві різко зросла захворюваність на респіраторні інфекції

Протягом тижня з 3 по 9 лютого у Києві медики зафіксували 14 131 новий випадок грипу та ГРВІ, зокрема COVID-19. Попри зростання кількості хворих, рівень захворюваності залишається в 1,7 раза нижчим за епідемічний поріг.

Статистика захворюваності

За даними Київської міської державної адміністрації та ДУ “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ”, кількість хворих за тиждень зросла на 22,2%.

🔹 Діти – 9468 випадків (+27,2% за тиждень)
🔹 Дорослі – 4663 випадки (+13,1%)

Діти складають 67% від загальної кількості хворих (проти 64,3% тижнем раніше). Найбільше випадків зафіксовано серед школярів – 5791 випадок (+37,8%).

Госпіталізація та COVID-19

Через ускладнення госпіталізували 295 осіб, з яких 214 – діти.

✅ На COVID-19 захворіли 47 осіб, з них 6 – діти до 17 років
Госпіталізовано 8 дорослих, троє з яких перебували у відділенні інтенсивної терапії

Динаміка та прогнози

За попередній тиждень (з 27 січня по 2 лютого) у Києві зафіксували 11 565 нових випадків ГРВІ та грипу, що на понад 2000 випадків більше у порівнянні з тижнем до того.

За прогнозами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, зростання захворюваності триватиме до кінця лютого – початку березня. Попередній пік поширення грипу в Україні спостерігався саме в цей період.

Щеплення та профілактика

У серпні Міністерство охорони здоров’я оновило рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу. Для більшості людей достатньо однієї дози, а ревакцинацію рекомендують лише групам ризику (медикам, працівникам освіти та сфери обслуговування) раз на 6-12 місяців.

Протягом епідемічного сезону 2023/2024 на грип та ГРВІ перехворіло 14,7% киян, більшість із них – діти. Загальний рівень захворюваності був у 1,4 раза вищим, ніж у сезоні 2022-2023 років.

Медики закликають дотримуватися профілактичних заходів, уникати місць скупчення людей та вчасно звертатися до лікаря при перших симптомах захворювання.

Джерело інформації та фото: suspilne.media