Нещодавно Білий дім надіслав перелік реформ, які західні партнери рекомендують впровадити в Україні. Зокрема, справа стосується і вартості комуналки. Наразі у Кабміні розповіли як зміняться тарифи на комунальні послуги після розгляду рекомендацій США. Матеріал one.ua.
Вашингтон радить провести в Україні лібералізацію цін на комунальні послуги. Як стало відомо, йдеться фактично про підвищення вартості комунальних послуг. Водночас, відбуватиметься і перегляд розміру субсидій, що дасть змогу захистити малозахищені верстви населення та досягти певного балансу на ринку комунальних послуг.
Таку звістку оприлюднила в ефірі телемарафону “Єдині новини” міністр соціальної політики України Оксана Жолнович. Чиновниця каже, що у Мінсоцполітики готові виконати реформи, запропоновані Білим домом.
На думку Оксани Жолнович, підвищення тарифів не буде критичним для населення. Адже споживачів, які потребуватимуть допомоги, держава забезпечить субсидіями. Йдеться про українців, які витрачають на оплату комуналки більш ніж 15% сукупного доходу сім’ї.
“Так, ми вже до цього готові. Ми вже розробили цифровий інструмент, який з листопада повноцінно запрацює”, — повідомила Оксана Жолнович.
За словами міністра соціальної політики, зазначена електронна система автоматично сповіщатиме громадян про можливість отримання субсидії. Водночас, Жолнович каже, що видатки на субсидії у наступному році становитимуть майже 50 мільярдів гривень. Саме на таку суму розраховують автори держбюджету.
“Я сподіваюся, що нам цих коштів вистачить, тому що це істотно більше, ніж торік, щоби покрити всі запити і допомогти нашим людям, в яких маленький дохід, спокійно пережити й зиму, і можливі підвищення комунальних платежів”, — висловила сподівання Оксана Жолнович.
Джерело та фото: one.ua









