Теракт на ЗАЕС стає дедалі реальнішим: росіяни активно залишають ЗАЕС

Ворог продовжує шантажувати Україну і світ терактом на Запорізькій АЕС. Нещодавно у ГУР України повідомляли про замінування ставка-охолоджувача та 4 енергоблоків. Наразі ж росіяни активно залишають ЗАЕС. Це може свідчити, що Кремль, таки, вирішив перейти від погроз до дій.  Пише one.ua

Про виїзд росіян та колаборантів повідомляє мер Енергодару Дмитро Орлов. Посадовець сповістив, що атомну станцію вже покинуло близько 100 осіб. Здебільшого це працівники “Росатому” та декілька колаборантів, що співпрацюють з ворогом. Українським співробітникам ЗАЕС окупанти виїзд заборонили. 

“5-6 тисяч працівників станції, які залишилися в місті, фактично є заручниками. На роботу їм ходити не дають, бо заблокували перепустки, якщо вони не уклали контракт. І виїхати з міста в них також можливості немає”, — розповів Дмитро Орлов виданню Українське радіо.

Мер Енергодару зауважив що у місті немає протирадіаційного сховища. Отож наслідки для здоров’я мешканців міста, у разі ядерної катастрофи, будуть значними.  

Депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков сповістив 24 каналу, що терористи 1 липня проводили навчання на випадок аварії на станції та перевірили систему екстреного оповіщення. 

“Ситуація дуже напружена. Триває ротація або відвід російських співробітників. Також вчора (1 липня ) вони імітували проведення підготовчих дій на випадок катастрофи. Перевіряли систему оповіщення, чого не було за весь період окупації. Є багато сигналів, які показують, що ситуація може дійти до критичного рівня”, — каже Аскад Ашурбеков.

За даними ГУР росіяни мають покинути межі ЗАЕС до 5 липня. Відповідно після їхнього від’їзду може, власне, і відбутися теракт. Прокоментував ситуацію довкола ЗАЕС і президент України Володимир Зеленський. На його думку ворог запланував скоїти теракт після того як контроль на станції отримає українська сторона. Тому МАГАТЕ після звільнення ЗАЕС потрібно буде діяти швидко і рішуче.  

“Вони шукають формат і момент (підриву ЗАЕС – ред.). Ми точно знаємо, що розглядався момент, як один з планів, що потім, коли станцію передадуть Україні, дистанційно зробити підрив для викиду. Коли ми отримаємо станцію, МАГАТЕ має все чітко й детально перевіряти, ну й попередити Росію, що ми знаємо про ваші ймовірні плани, і вони небезпечні для світу”, — наголосив Володимир Зеленський. 

Через ядерну катастрофу на ЗАЕС перш за все постраждають Запорізька, Херсонська, Дніпропетровська, і Миколаївська області. У цих регіонах вже розвернули кризові штаби для негайної евакуації жителів. Евакуація проводитиметься як автобусами, так і залізницею.

Джерело та фото: one.ua