Протягом тижня з 3 по 9 лютого у Києві медики зафіксували 14 131 новий випадок грипу та ГРВІ, зокрема COVID-19. Попри зростання кількості хворих, рівень захворюваності залишається в 1,7 раза нижчим за епідемічний поріг.
Статистика захворюваності
За даними Київської міської державної адміністрації та ДУ “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ”, кількість хворих за тиждень зросла на 22,2%.
🔹 Діти – 9468 випадків (+27,2% за тиждень)
🔹 Дорослі – 4663 випадки (+13,1%)
Діти складають 67% від загальної кількості хворих (проти 64,3% тижнем раніше). Найбільше випадків зафіксовано серед школярів – 5791 випадок (+37,8%).
Госпіталізація та COVID-19
Через ускладнення госпіталізували 295 осіб, з яких 214 – діти.
✅ На COVID-19 захворіли 47 осіб, з них 6 – діти до 17 років
✅ Госпіталізовано 8 дорослих, троє з яких перебували у відділенні інтенсивної терапії
Динаміка та прогнози
За попередній тиждень (з 27 січня по 2 лютого) у Києві зафіксували 11 565 нових випадків ГРВІ та грипу, що на понад 2000 випадків більше у порівнянні з тижнем до того.
За прогнозами головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, зростання захворюваності триватиме до кінця лютого – початку березня. Попередній пік поширення грипу в Україні спостерігався саме в цей період.
Щеплення та профілактика
У серпні Міністерство охорони здоров’я оновило рекомендації щодо вакцинації проти коронавірусу. Для більшості людей достатньо однієї дози, а ревакцинацію рекомендують лише групам ризику (медикам, працівникам освіти та сфери обслуговування) раз на 6-12 місяців.
Протягом епідемічного сезону 2023/2024 на грип та ГРВІ перехворіло 14,7% киян, більшість із них – діти. Загальний рівень захворюваності був у 1,4 раза вищим, ніж у сезоні 2022-2023 років.
Медики закликають дотримуватися профілактичних заходів, уникати місць скупчення людей та вчасно звертатися до лікаря при перших симптомах захворювання.
Джерело інформації та фото: suspilne.media









