Цифрова трансформація в дії — у прямому сенсі. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що понад 52% звернень у сервісі «Дія» вже обробляє ШІ, повідомляє Віладж.
Мова йде про запити користувачів у чат-ботах Telegram, Viber та Facebook Messenger. Саме ці інтерфейси стали майданчиком для запуску внутрішнього ШІ-асистента, який:
- консультує громадян щодо послуг «Дії»;
- орієнтується у продуктах, опираючись на попередній контекст;
- здатен обробляти кілька питань у межах одного діалогу;
- працює виключно в tone of voice та рамках продуктового довідника «Дії».
Як це працює?
Коли користувач ставить запитання, система деперсоналізує дані — тобто прибирає будь-яку приватну інформацію. У ШІ потрапляє тільки суть запиту. Далі модель генерує відповідь на основі внутрішніх знань «Дії» — жодного «загального інтернету», жодних сторонніх джерел. Усе під контролем і в межах державних процесів.
ШІ також допомагає операторам
Окрім чат-бота, в «Дії» запущено ще й ШІ-помічника оператора. Його функція — допомагати людським спеціалістам готувати відповіді. За лічені тижні ця система обробила 16% із майже 8 тисяч звернень, суттєво знизивши навантаження на операторів підтримки.
Джерело інформації та фото: village.com.ua









