Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) виставив на продаж активи відразу шести українських банків, що перебувають у стадії ліквідації. Загальна стартова вартість лотів перевищує 73 млн грн. Пише obozrevatel.
Як повідомили у Фонді, цього тижня (2–6 червня) в електронній системі Prozorro.Продажі планується реалізувати активи таких банків:
- Промінвестбанк
- КСГ Банк
- МР Банк
- Айбокс Банк
- Банк «Січ»
- Банк «Форвард»
Найбільший обсяг виставлених на продаж активів — це об’єкти нерухомості, земельні ділянки, автотранспорт та інші основні засоби. Їх загальна вартість оцінюється у 70,4 млн грн.
Крім того, на продаж запропоновані:
- права вимоги за кредитами — на суму 2,6 млн грн;
- дебіторська заборгованість перед банками — на 0,1 млн грн.
У Фонді зазначають, що продаж активів здійснюється відповідно до законодавства та є частиною процесу повернення коштів вкладникам та кредиторам ліквідованих фінансових установ.
Ощадбанк подовжив дію своїх карток
Державний Ощадбанк тим часом повідомив про продовження терміну дії всіх своїх карток, включаючи ті, у яких строк закінчується найближчим часом. Відтепер вони залишатимуться чинними щонайменше до 31 грудня 2025 року.
Це рішення стосується карток, термін дії яких спливав у період з лютого 2022 року по березень 2025 року. Водночас у банку підкреслили, що для подовження картка повинна була бути активною протягом січня–лютого 2025 року, навіть якщо це була лише одна транзакція в касі, банкоматі чи терміналі. Якщо ж за карткою не було жодної операції протягом останніх шести місяців або рахунок дорівнює нулю, продовження дії картки не передбачено.
За даними OBOZ.UA, вкладники ПУАТ «Фідобанк», який перебуває в процесі ліквідації, мають лише кілька днів для отримання гарантованих виплат. Після цього ФГВФО планує завершити виплати на початку червня.
Рішення Фонду щодо масового продажу активів ліквідованих банків є черговим кроком у спробі повернути кошти вкладникам та забезпечити прозорість процесу ліквідації.
Джерело інформації та фото: Obozrevatel.









