Україна стоїть на порозі масштабного підвищення тарифів на воду: Уряд розглядає нові зміни

Український уряд готує підґрунтя для суттєвого підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Відповідну ініціативу запропонувало Міністерство розвитку громад і територій України, повідомив у своєму Telegram-каналі експерт у сфері житлово-комунального господарства та енергетики Олег Попенко. Пише today.

За словами аналітика, Мінрегіон пропонує Кабінету Міністрів переглянути чинні норми, що утримували тарифи на рівні довоєнного періоду — станом на 24 лютого 2022 року. Відомство обґрунтовує свою позицію необхідністю привести акти уряду у відповідність до Закону України «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану та подальшого відновлення їх функціонування».

Згідно з пояснювальною запискою до проєкту постанови, уряд планує переглянути також питання тарифоутворення у сферах водопостачання та водовідведення на час воєнного стану. Очікується, що у разі ухвалення документа послуги водоканалів для населення подорожчають.

«Пропозиція Міністерства розвитку громад та територій України свідчить про високу ймовірність підвищення тарифів, яке може бути запроваджено найближчим часом», — резюмує Попенко.

Джерело інформації та фото: today.ua