Компанія xAI Ілона Маска та месенджер Telegram Павла Дурова підписали річну партнерську угоду, мета якої — масштабування чатбота Grok серед глобальної аудиторії. Пише Village.
Згідно з домовленостями, Grok — ШІ-асистент з «бунтарським характером», що вперше вийшов на платформу X (колишній Twitter) — буде інтегрований у всі додатки Telegram. Таким чином xAI отримує доступ до понад мільярда користувачів месенджера.
Telegram отримає компенсацію в розмірі $300 млн — частково готівкою, частково акціями — а також 50% від доходу з передплат на xAI, оформлених через платформу.
«Це перший випадок, коли xAI виходить за межі екосистеми Маска», — заявив Павло Дуров.
Чатбот Grok доступний у Telegram із березня. Спершу ним могли скористатися лише користувачі з преміумпідпискою. Маск позиціонує Grok як альтернативу традиційним ШІ-системам: «дотепну, гостру, здатну відповідати на запитання, які інші уникають».
Партнерство відкриває нові перспективи монетизації Telegram, який досі залишався переважно безрекламним продуктом, а для Маска — це стратегічний крок у розширенні впливу xAI поза межами власних активів.
Джерело інформації та фото: Village.









