В Україні з’явиться новий податок

В Україні планується введення податку на підсолоджену воду протягом наступних трьох років. Це нововведення, ймовірно, призведе до підвищення цін на популярні газовані та сокові напої, передає agronews.ua.

Акциз на підсолоджені цукром напої є частиною національної стратегії доходів до 2030 року.

Законодавча ініціатива щодо введення податку на солодкі напої вже була запропонована минулого року, коли до Верховної Ради було подано два відповідні законопроєкти:

  • №9032-1: пропонує внести зміни до Податкового кодексу та встановити податкову ставку у розмірі 0,1 євро (близько 4 грн) за літр мінеральної та газованої води з додаванням цукру, інших підсолоджувачів та ароматичних речовин.
  • №9033-1: визначає, що отримані від податку кошти будуть спрямовані на програми запобігання неінфекційним захворюванням та їх лікування, а також на підтримку дитячого харчування у школах.

Міністерство охорони здоров’я підтримує введення акцизу на солодкі напої, підкреслюючи зв’язок їх частого споживання з розвитком діабету, набором зайвої ваги, ожирінням та іншими проблемами зі здоров’ям. Зазначається, що один літр таких напоїв часто містить більше добової норми цукру.

Інші податкові ініціативи, включені до бюджетної декларації, передбачають скасування пільг з податку на прибуток для компаній, поступове наближення ставок акцизного податку на тютюнові вироби та пальне до рівня Європейського Союзу, а також гармонізацію податкових пільг і знижених ставок ПДВ відповідно до директив ЄС.

Джерело та фото: agronews.