Страшні часи ще попереду: за що воюватиме людство у найближчому майбутньому

Нині у світі відбувається значне зростання геополітичної напруги. Людство активно повертається у стан війни. Та, як стверджує гендиректор  сінгапурського сільськогосподарського торгового дому Olam Agri, який є одним з найбільших трейдерів агропродукції в світі, Санні Вергезе найстрашніші часи ще попереду і людство швидко наближається до них. Аналітик розповів за що точитимуться війни у найближчому майбутньому. Пише one.ua

Наразі у світі відбуваються масштабні кліматичні зміни. Як наслідок планетою поширюються захворювання які вражають сільськогосподарські  рослини. Зокрема вже гинуть цілі плантації кави, какао та бананів. Водночас через зміни клімату почастішали і повені та інші стихійні лиха які також суттєво впливають на світову продовольчу безпеку. 

Зважаючи на такі невтішні тенденції Санні Вергезе впевнений, що людство вже невдовзі воюватиме за продовольство. 

“Ми вели багато війн за нафту. Ми будемо вести ще більші війни за їжу і воду”, – заявив експерт. 

Аналітик зазначає, що нині відбувається скорочення поставок продовольства до деяких країн. Така тенденція виникла через появу торговельних бар’єрів які встановлюють уряди задля підтримки внутрішніх запасів продовольства. А це, в свою чергу, посилює напруженість яка нині панує у світі. 

Сприяла здорожчанню продуктів у світі і війна в Україні. Великих трейдерів   агропродукції звинувачують у суттєвих націнках які розпочали виникати у 2022 році. Така політика підприємців сприяла зростанню продовольчої інфляції. Водночас трейдери отримували надприбутки. 

В свою чергу трейдери не погоджуються з такими звинуваченнями. Вони пояснюють підвищену інфляцію державним втручанням. 

Санні Вергезе додає, що у 2022 році світ на початок війни в Україні відреагував впровадженням нетарифних торговельних бар’єрів. Тоді відбувся стрибок попиту на аграрну продукцію. Заможніші країн почали створювати великі запаси продовольства. А там де існує попит закономірно зростають і ціни. Отож продукти в світі подорожчали. 

“Індія, Китай, всі мають буферні запаси. Це лише загострює глобальну проблему”, – наголошує гендиректор Olam Agri.

Та повномасштабне вторгнення РФ в Україну лише загострило проблему. Насправді поштовхом до такої негативної тенденції стала пандемія Covid-19. Водночас аграрна галузь у всьому світі страждає від змін клімату. Тому уряди країн дедалі частіше запроваджують заборони на експорт тих чи інших продуктів. Зокрема Індонезія ще у 2022 році припинила експорт пальмової олії. Схожу політику стосовно деяких видів рису запровадила  Індія. Там нестабільний мусон знизив врожайність цієї культури. 

“Це було абсолютно неправильним рішенням. Ви будете бачити це все більше і більше”, – прокоментував політику урядів Вергезе.

На останок аналітик закликав керівників великих корпорацій, таких,  як до прикладу Coca-Cola та Associated British Foods, нарешті звернути увагу на наслідки кліматичних змін та подбати про зменшення викидів вуглецю в атмосферу. 

“Вуглець сьогодні безкоштовний, тому ми забруднюємо без розбору”, – резюмував експерт.

Джерело інформації та фото: one.ua