Польського імпортера оштрафували на $350 тис. за українське зерно

Аграрно-харчова інспекція міста Люблін (Польща) застосувала безпрецедентний за масштабами фінансовий тягар, оштрафувавши польського імпортера на суму в 1,5 мільйона злотих (приблизно 350 тисяч доларів США) за введення на внутрішній ринок неякісного ріпаку та пшениці з України. Цю інформацію оголосив на пресконференції заступник міністра сільського господарства Польщі, Стефан Краєвський, за даними propozitsiya.com та apk-inform.com.

За словами Краєвського, обсяги недоброякісного імпорту склали 3,882 тисяч тонн технічного ріпаку та 7,67 тисяч тонн фуражної пшениці, імпортованих з України, які на польському ринку були реалізовані як продовольчі товари. Вказане рішення інспекції було прийняте 25 березня 2024 року, тоді як самі порушення датуються 2022 роком.

Агнешка Яросінська, керівник Люблінського відділу аграрно-харчової інспекції, утрималася від коментарів стосовно використання зазначених культур у виробництві харчових продуктів, аргументуючи це відсутністю повної інформації у відомства. “Наразі ми проводимо додаткові перевірки на інших підприємствах, тому я б утрималася від обговорення конкретних деталей. Щодо іменування конкретної компанії, то ми не можемо цього зробити, адже рішення ще не набуло остаточної сили”, – додала Яросінська.

Цей випадок підкреслює значення відповідального підходу до імпорту та дистрибуції агропродовольчих товарів, а також необхідність суворого дотримання стандартів якості на європейському ринку.

Джерело інформації: Propozitsiya