Києву хочуть підвищити вартість води на третину з 1 квітня та ще на 15% у липні

З початку квітня та з першого липня поточного року кияни можуть зазнати помітного зростання вартості водопостачання та водовідведення. ПрАТ “Київводоканал” висловило бажання перед Нацкомісією, що контролює сферу енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), подвоїти тарифи на ці послуги протягом трьох місяців. Цю інформацію підтверджують офіційні дані регулятора.

Згідно з пропозицією, з першого квітня поточного року тариф на централізоване водопостачання для домогосподарств має збільшитися до 17,57 грн за кубометр (без урахування ПДВ), а на централізоване водовідведення – до 16,41 грн за кубометр (без урахування ПДВ). Загальна вартість складе 33,98 грн за кубометр (без ПДВ), або 40,78 грн з урахуванням ПДВ.

Зі свого боку, з першого липня цього року, вартість централізованого водопостачання може зрости до 21,42 грн за кубометр (без ПДВ), а централізованого водовідведення – до 17,66 грн за кубометр (без ПДВ). Це складе вже 39,08 грн за кубометр (без ПДВ), або 46,9 грн з урахуванням ПДВ.

“Київводоканал” пояснює це зростання зменшенням обсягів послуг з водопостачання та водовідведення, а також збільшенням витрат на електроенергію, реагенти та пально-мастильні матеріали.

НКРЕКП планує розглянути це питання на відкритих слуханнях 6 лютого.

На даний момент тариф на водопостачання в Києві складає 16,164 грн, а на водовідведення – 14,220 грн. З урахуванням ПДВ це становить 30,384 грн. Отже, вартість з першого квітня може збільшитися на 34,2%, а з першого липня ще на 15%.

За матеріалами повідомлення на: Unian