Бельгія висунула перед G7 стратегію вилучення заморожених російських активів на користь України

Бельгійський уряд привітав представників західних країн та Групи семи (G7) із новаторським підходом, який відкриває перспективи вилучення заморожених в Європі активів Російської Федерації на користь України. За інформацією Financial Times, уряди західних країн активно працюють над видачею боргових зобов’язань для фінансування України, використовуючи російські активи як забезпечення погашення боргу, тим самим ставлячи Москву перед вимогою відшкодування за її вторгнення. Пише one.ua

Зазначається, що Бельгійський уряд вже поділився цією ініціативою серед країн “Великої сімки”. План передбачає, що у випадку відмови Росії від сплати боргу, коаліція країн-союзників України розпочне вилучення заморожених активів. Це, за словами Financial Times, не лише дозволить уникнути юридичних труднощів у конфіскації російських коштів, але й відкладе розгляд питання про долю суверенних російських активів, використовуючи їх як заставу.

Одне з джерел FT, ознайомлене з переговорами, стверджує:

“Це також відкриє можливість відкласти рішення стосовно долі суверенних російських активів, хоча їх використовуватимуть як засіб забезпечення”.

Чиновники з G7 заявили, що на даний момент цей підхід вважається ключовим для розблокування заморожених коштів на користь України.

Джерело та фото: one.ua