Україна вводить третю платіжку за газ: що саме буде в неї включено

В Україні введуть третю платіжку за газ, яка буде призначена для користувачів як плата за технічне обслуговування газових мереж. Пише one.ua

Цю інформацію оприлюднила Національна комісія, що регулює сферу енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Комісія затвердила зразок угоди про технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових систем багатоквартирних будинків і внесла відповідні зміни до Кодексу газорозподільних систем.

“Відповідно до внесених змін до Кодексу, оператори газорозподільних систем у місячний строк з дня набрання чинності цією постановою повинні забезпечити “приведення чинних договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку у відповідність до Типового договору “, – йдеться в оголошенні.

Найближчим часом українці почнуть отримувати платіжки за новими розрахунками. Згідно з умовами, оплату за обслуговування внутрішніх мереж слід здійснювати замовником раз на рік, відповідно до складеного оператором ГРМ бюджету.

Важливо зазначити, що оператори газорозподільних систем повинні повідомити співвласників багатоквартирних будинків про укладення угоди за зразком “шляхом розміщення відповідної інформації в рахунках за послуги з розподілу природного газу в місяці, коли ця угода укладається”.

Також підкреслимо, що до кінця грудня 2023 року ціни на газ для споживачів залишаться незмінними. Компанія “Нафтогаз”, що постачає блакитне паливо для 98% домогосподарств, встановила єдиний тариф з 1 травня 2023 року. Вартість газу за фіксованим тарифом становить 7,96 гривні за кубометр і залишається незмінною для населення принаймні до 30 квітня 2024 року.

Джерело та фото: one.ua