Наразі багато військовозобов’язаних громадян не готові захищати Вітчизну зі зброєю в руках. Вони не з’являються у ТЦК для поновлення облікових даних. Тому повістки доводиться видавати у громадських місцях. Отож у Верховній Раді запропонували суттєві зміни до закону про мобілізацію. Пише one.ua
Війна та мобілізація в Україні тривають. Наступний раз за продовження воєнного стану та мобілізації народні обранці голосуватимуть у листопаді поточного року.
Тому поки наразі повнолітні чоловіки які не досягли граничного віку, тобто 60 років, можуть бути призваними до лав ЗСУ.
Першочергово ЗСУ потребують громадян, які мають бойовий досвід, і тих, хто проходив військову службу. Решту українців спочатку відправляють до навчальних центрів і лише після проходження військової підготовки – у підрозділи, які виконують бойові завдання.
Народні депутати зареєстрували законопроект №9566. Його автором став нардеп від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу. Ініціатива покликана покращити процес мобілізації та зменшити кількості громадян, що ухиляються від служби.
У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що, відповідно до положень законопроекту №9566, військовозобов’язаних умовно поділятимуть на вмотивованих та невмотивованих. Тих, хто морально не готовий захищати Батьківщину на полі бою, залучатимуть до робіт, які мають оборонний характер, або сприяють підтримці і розвитку економіки під час війни. Відповідно, бойові підрозділи поповнюватимуться лише справді вмотивованими громадянами, які готові чинити опір ворогу на передовій зі зброєю в руках.
“Це реалістичний, мудрий і прагматичний підхід, який неминуче дасть комплексний позитивний ефект і дозволить нам бути сильнішими у протистоянні проти рашистської агресії”, – йдеться у пояснювальній записці.
Джерело та фото: one.ua









