Apple працює над великою моделлю ШІ Ajax

За повідомленнями, Apple також збирається зайняти місце в довжелезній черзі конкурентів ChatGPT. Компанія працює над інструментами штучного інтелекту й уже створила велику мовну модель, яку співробітники між собою називають «Apple GPT», повідомляє dev.ua.

Утім, офіційно модель має іншу робочу назву — Ajax, пише Bloomberg. За повідомленнями їхніх джерел усередині Apple, над ШІ працює кілька команд. Проте в компанії поки відмовляються давати коментарі з приводу розробки Ajax.

Apple звикла бути на вістрі технологій. Компанія роками обережно вплітала елементи ШІ у свої продукти, але зараз вона помітно відстає в цих перегонах від OpenAI з її ChatGPT, Google, яка має Bard’a, та Microsoft, котра давно представила Bing AI.

Усередині Apple непублічно висловлюється занепокоєння, що вона упускає потенційно важливий технологічний зсув у роботі гаджетів. Генеративний ШІ може перевернути уявлення про взаємодію людей зі смартфонами та комп’ютерами, і Apple ризикує постраждати, якщо не йтиме в ногу з розвитком технологій штучного інтелекту.

Саме тому компанія торік створила Ajax як фундамент для своїх майбутніх ШІ-розробок. Зараз Ajax використовується для створення великих мовних моделей і слугує основою для внутрішнього інструменту в стилі ChatGPT, говорять джерела.

Схоже, що це крок у правильному напрямку, адже лише на основі новин про розробку ШІ від Apple, акції компанії зросли на 2,3% до рекордної позначки в $198,23.

Джерело та фото: dev.ua