З 2024 року в Україні заборонять ртутні термометри

Україна планує доєднатись до Мінаматської конвенції. Цей договір передбачає тотальне обмеження використання приладів, що містять ртуть. Відтак, з 2024 року в Україні  заборонять ртутні термометри. Пише one.ua

Наприкінці весни 2023 року народні депутати схвалили законопроект № 0199. Саме ця ініціатива покликана втілити в Україні положення, що зазначені у Мінаматській конвенції. 

Про шкідливий вплив ртуті на довкілля відомо чи не кожному. Цей хімічний елемент навіть у малій кількості може спричинити важкі наслідки для здоров’я. Отже, чимало країн прагнуть зменшити або взагалі відмовитись від використання ртуті. Україна не є винятком. Саме тому народні обранці вирішили ратифікувати Мінаматську конвенцію. 

Отож, уже з наступного року в Україні використання ртуті суворо обмежуватиметься. Відповідно, обіг будь-яких вимірювальних приладів що містять цю речовину, а також деяких видів батарейок та ламп буде заборонено. Навіть певні види косметики можуть опинитися по той бік закону. Проте, будуть і певні винятки. 

“У прийнятому Україною законі є кілька винятків – вони стосуються переважно оборонної промисловості, а також приладів, які не мають альтернативи”, – зазначив колишній депутат Київради Костянтин Яловий.

Екс-депутат Київради згадав випадок, який трапився на київському заводі “Радикал”. Під час демонтажу приміщення підприємства та резервуарів для зберігання хімікатів стався викид ртутних випаровувань. Через цей інцидент було забруднено територію площею 4 Га.

“З іншого боку – це позбавить мільйони українських сімей від звичного нам ртутного термометра. Які альтернативи – електронний чи інфрачервоний термометри”, – прокоментував ініціативу Костянтин Яловий.

Джерело та фото: one.ua